Krajowe centrum ochrony radiologicznej w ochronie zdrowia

VI Konferencja z zakresu detekcji promieniowania jonizującego oraz kontroli jakości w rentgenodiagnostyce, radioterapii i medycynie nuklearnej z udziałem pracowników Krajowego Centrum – relacja

W dniach 9-13 września 2024 r. odbyła się VI Konferencja z zakresu detekcji promieniowania jonizującego oraz kontroli jakości w rentgenodiagnostyce, radioterapii i medycynie nuklearnej, organizowana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie i firmę QualyMed, pod patronatem Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia, Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej, Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej oraz czasopisma „Inżynier i Fizyk Medyczny”.

Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia reprezentowane było przez zastępcę dyrektora ds. organizacyjnych – Adama Grabowskiego, który wraz z Adamem Sidorem, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Krzysztofem Isajenko, kierownikiem Zakładu Dozymetrii w Centralnym Laboratorium Ochrony Radiologicznej, Andrzejem Lutakiem (QualyMed Sp. z o.o.) i Agnieszką Piotrowską z WSSE w Rzeszowie, otworzył wydarzenie.

Podczas konferencji pracownicy Krajowego Centrum zaprezentowali następujące wykłady: „Ekspozycja medyczna w Polsce” – Adam Grabowski, „Ekspozycje niezamierzone i narażenie przypadkowe w Polsce” – Joanna Podleś, „Komunikacja ryzyka i korzyści związanych z narażeniem na promieniowanie jonizujące w procedurach medycznych” Marcin Drabek

Wydarzenie, które odbyło się w Klimkówce k/Rymanowa zgromadziło 120 uczestników reprezentujących m.in. Państwową Inspekcję Sanitarną, Państwową Agencję Atomistyki, Instytut Fizyki Jądrowej PAN, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Akademię Górniczo-Hutniczą, laboratoria badawcze, a także fizyków medycznych czy inne grupy zawodowe związane z promieniowaniem jonizującym.

Top