Tematyka:
Sympozjum poświęcone jest zagadnieniom z zakresu kontroli i zapewnienia jakości oraz zapobieganiu ekspozycjom niezamierzonym i przypadkowym w zakresie medycyny nuklearnej. Spotkanie ma na celu oficjalne zainicjowanie projektu POL9025 realizowanego w ramach współpracy technicznej Międzynarodowej Komisji Energii Atomowej. Projekt koordynowany jest przez Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia i realizowany w ścisłej współpracy z Krajowym Konsultantem w Dziedzinie Medycyny Nuklearnej, Polskim Towarzystwem Medycyny Nuklearnej, Państwową Agencją Atomistyki oraz Ministerstwem Zdrowia. Sympozjum skierowane jest do wszystkich specjalistów zainteresowanych zagadnieniami kontroli jakości, zatrudnionych w zakładach medycyny nuklearnej. Poruszane zagadnienia prezentowane będą przez ekspertów z Polski i z zagranicy. Oprócz wystąpień eksperckich, program spotkania obejmie dyskusje dotyczące planowanych warsztatów i wydarzeń, zgodnie ze strategią realizacji projektu POL9025. W ramach dyskusji przedstawiony i omówiony zostanie harmonogram realizacji kolejnych etapów w latach 2020 – 2021. Spotkanie będzie platformą do wymiany spostrzeżeń pomiędzy wszystkim zainteresowanymi stronami.
Transmisja na żywo w dwóch wersjach językowych: polskiej (PL) i angielskiej (EN)
1. dzień | PL https://youtu.be/awIU0DOK-Eo EN https://youtu.be/5hsctAl3Syg |
2. dzień | PL https://youtu.be/hZcBqWdOwR0 EN https://youtu.be/0gK6RNTUGnE |
Uczestnicy:
Sympozjum przeznaczone jest dla:
• fizyków medycznych, pracowników laboratoriów, które wykonują testy kontroli jakości oraz innych osób wykonujących testy kontroli jakości
medycznych urządzeń radiologicznych w zakresie medycyny nuklearnej;
• przedstawicieli jednostek medycyny nuklearnej biorących udział w projekcie POL9025;
• osób zainteresowanych i odpowiedzialnych za zarządzanie w jednostkach ochrony zdrowia;
• wszystkich osób zawodowo zainteresowanych zagadnieniami stosowania promieniowania jonizującego w medycynie.
Program sympozjum: pobierz
Ze względu na obecną sytuację epidemiczną w kraju sympozjum odbędzie się wyłącznie w formie zdalnej. Udział w sympozjum jest bezpłatny.
Przebieg wydarzenia będzie transmitowany online.
Szczegółowe informacje wkrótce.