Krajowe centrum ochrony radiologicznej w ochronie zdrowia

„Zapobieganie niepożądanym reakcjom tkanek w procedurach radiologii zabiegowej”

“Preventing Tissue Reactions in Interventional Procedures”

Opis projektu:

Projekt realizowany jest przez Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia (KCORwOZ) w ramach Programu Współpracy Technicznej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w latach 2024-2025 (IAEA Technical Cooperation Programme 2024-2025) i ma na celu podnoszenie świadomości personelu zajmującego się radiologią zabiegową poprzez promowanie procedur, w których ochrona radiologiczna pacjenta jest częścią dobrej praktyki lekarskiej. Działania zaplanowane w Projekcie POL9028:

  • Sympozjum otwierające projekt, na które zostaną zaproszeni eksperci IAEA, wybrani przedstawiciele interesariuszy i instytucji partnerskich. Podczas dwudniowego sympozjum przedstawione zostaną tematy związane z ochroną radiologiczną pacjentów i personelu podczas zabiegów interwencyjnych, a także omówione kwestie związane z harmonogramem realizacji projektu (spotkania, szkolenia, wizyty, zakupy).
  • Warsztaty (on-line) dotyczące następujących zagadnień:
    1) narażenie medyczne i narażenie zawodowe,
    2) efekty deterministyczne (w tym wyniki badań ogólnopolskich),
    3) nowoczesne badania radiologiczne oraz sprzęt i sztuczna inteligencja w radiologii zabiegowej oraz
    4) etyka i informowanie o ryzyku w radiologii zabiegowej.
  • Wizyty studyjne w wiodących, zagranicznych ośrodkach radiologii zabiegowej, centrach radiologii i wyższych uczelniach, a także szkolenia z wybranych procedur interwencyjnych . Głównym celem wydarzeń jest wzmocnienie świadomości personelu na temat bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego w radiologii zabiegowej.
  • Utworzenie w KCORwOZ Centrum Symulacyjnego do szkolenia specjalistów w zakresie procedur radiologii zabiegowej z dostępem do wizualizacji w czasie rzeczywistym wirtualnych poziomów narażenia pacjentów i personelu, z zastosowaniem mobilnego systemu dozymetrii indywidualnej.
  • Pierwsze ogólnopolskie badanie występowania efektów deterministycznych wynikających z procedur radiologii zabiegowej, którego celem jest uzyskanie realnych informacji na temat występowania takich przypadków i ich nasilenia.

Adres do kontaktu to: pol9028@nullkcor.gov.pl

Szczegółowe informacje dotyczące sympozjum otwierającego Projekt POL9028 wkrótce! Zachęcamy do śledzenia nowości na stronie KCORwOZ!


Realizowane wydarzenia:

  1. Sympozjum otwierające projekt POL9028
Top